Salı, Eylül 29, 2009

4 Yıllık Maratonda Son Viraj

Evet 4 yıllık maratonun 28.09.2009 tarihinden itibaren son virajına girmiş bulunmaktayım. En fazla engelin olduğu viraj da bu viraj. Anlayacağınız bu sene çok yoğun olacak. İsmi lazım değil bir diziden alıntı yapacak olursak "Bu kış çok sert geçecek..."

Zaman nasıl oldu da bu kadar hızlı geçti anlamak mümkün değil. Zaten geçirdiğim 2,5 aylık yaz tatili hiç olmamış gibi. Birisi almış filmi ileriye sarmış. Hadi 2,5 ay bu, insana çabuk geçmiş gibi gelebilir normaldir diyebilirsiniz. Peki ya 3 yıl?İnsanın aklına iki şey geliyor.İlki "3 yıl boyunca kayda değer bir şey yapmazsan çabuk geçer tabi". Lakin hafızam bunun aksini söylüyor. Şöyle bir baktığımda, örneğin şans eseri katıldığım Gönüllü Abi Abla Torun Topluluğu (GAATT) veya kurucu üyeliğini ve 1 yıl da başkanlığını yaptığım Bilgisayar ve İnternet Topluluğu (BİT). Üniversiteye gidince yaparım deyipte yapmadığım tek şey siyasi oluşumlara daha da yoğun bir şekilde katılmamak oldu. Bunun da artı bir yanı kendi dünya görüşüm üzerine daha da yoğunlaşmam oldu. Bundan üniversitenin insanın kendini geliştirmesi ve kendi yolunu çizmesi için çok uygun bir ortam olduğu yorumunu da çıkartabiliriz. Akla gelen ikinci şeyse "güzel günlerin çabuk geçmesi". Bu biraz daha mantığıma yatıyor. Çünkü geçen 3 yıl için şöyle bir hafızamı yokladığımda iyi anılar ezici çoğunlukta. 1.sınıftan tekrar oku deseler hay hay derim. Hatta beni sonsuz döngüye sokun hep bu 4 yıl da dönüp durayım (-tamam biraz abarttım :P ) .

Okulun kapısından gerile gerile kendimle gurur duyarak girdiğim o ilk an dün gibi aklımda.(Fatihin İstanbul un fethinden sonra şehre ilk girişi gibi :D .İnsan 1 yılını ÖSS için inek gibi çalışıp, ot gibi yaşayarak geçirince normal tabi. Bizi o duruma düşürenler utansın deyip sosyal mesajımı verdikten sonra bu parantezi kapatıyorum). Herhalde insan sonu gelince başını hatırlıyor. Bu senede arkadaş ortamlarında sık sık başları hatırlamaya devam edeceğiz gibi görünüyor...

Hiç yorum yok: